وبلاگ برگشت سرجاش

با سلام خدمت دوستای خوب و هکرهای عزيز

همونطور که مستحضرين اين سايت ما يه سکته ناقص زد. خداييش نميدونم کار هکر بود و يا پرشين بلاگ قاطی کرده بود. راستش رفتم سراغ تمپليت وبلاگم و ديدم که بيا و ببين چه خبره. همه چی در هم و بر هم شده بود. خلاصه يکی از نسخه های قديمی رو که اون گوشه موشه های هاردم بود در آوردم و گردو خاکشو گرفتم و ظاهرا که داره خوب کار ميکنه. از خدا که پنهون نيست از شما هم پنهون نباشه. مدتيه يه ايميلهای مشکوک ميگيرم. يه سری کاراکترهای چمن در قيچی، که با هيچ کدينگی هم نميشه خوندشون. نگران نباشين من از همه چی اين وبلاگ بک آپ ميگرفتم جز پيامها، که البته از اين به بعد از اون هم بک آپ ميگيرم. شايد بد نباشه که در مورد شيوه بک آپ گرفتن کمی صحبت کنيم. اين روشيه که من بکار ميبرم:

۱. يه فولدر درست کنين و همه مطالب مربوط به وبلاگتون توی اون ذخيره کنين. مثلا من يه فولدر دارم بنام Narges و همه فايلهای مربوط به وبلاگ رو اون تو ميزارم

۲. توی اون فولدر يه فولدر ديگه درست کنين و اسمشو بزارين POSTS

۳. هر وقت که يه پست جديد ميزارين برين توی منوی فايل و سيو رو انتخاب و توی فولدری که در قسمت ۲ ساختين ذخيرش کنين.

۴. يه فولدر ديگه درست کنين بنام TEMPLATES و هر وقت که تمپليت رو تغيير ميدين ، تمپليت جديد رو اون تو ذخيره کنيد. من هميشه آخرين نسخه تمپليت رو در فايل Template.htm ذخيره ميکنم و برای اينکه بدونم کدوم تمپليت جديده و کدوم قديمی، هر بار که تمپليت رو تغيير ميدم ميرم و از فايل Template.htm يه کپی ميگيرم و بعد تمپليت جديد رو روی فايل Template.htm ذخيره ميکنم.

۵. يه فولدر هم دارم بنام Archive که هر چی رو که نميدونم کجا بزارم اونجا ذخيره ميکنم.

علاوه بر همه اينها کليه اطلاعات فولدر وبلاگ رو روی يه وب هاست کپی ميگيرم و هر ماه يکبار يه سی دی هم درست ميکنم.

يه وبلاگ ديگه هم درست کردم توی بلاگ اسکای برای روز مبادا. اگه يه روز اومدين ديدين اين وبلاگ قاطی کرده برين تو وبلاگ nargeslove.blogsky.com . البته ممکنه که بزودی به بلاگ اسکای بریم و از پرشين بلاگ بعنوان پشتيبان استفاده کنیم. اما در حال حاضر که همينجا هستيم و اگر قرار به اسباب کشی شد خبرتون ميکنيم.

قسمت بيست و هفتم هم تو راهه.

موفق باشين و شرمنده از اينکه اين وبلاگ مدتی با مشکل روبرو بود.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید