چرا وقتی بهش ميگی دوسش داری ميزاره ميره؟

اين سئوال شايد برای خيلی از دخترها و پسرها پيش اومده باشه که که من همه کاری واسش کردم ولی اون منو گذاشت و رفت. این مسئله از چند جهت قابل بحثه.

۱. وقتی فردی در مدت زمان کوتاه يه نفر (حالا پسر و يا دخترش فرق نميکنه) به طرف مقابلش اظهار عشق و علاقه شدید بکنه، خوب اون طرف خودبخود در حالت دفاعی قرار میگیره چون در ضمیر ناخودآگاهش میگه: اینکه منو هنوز نمیشناسه، عاشقم شده، پس به همین سرعت هم میتونه عاشق یک نفر دیگه بشه. پس اظهار عشق در زمان کوتاه، فقط وجود یکسری احساسات آتشین و زودگذر رو به اثبات میرسونه. اونی که شما بعد از گذشت يه مدت کوتاه بهش احساس عشق ميکنيد احساس ميکنه يه اسباب بازيه و شما هم يه بچه که بعد از يه مدت کوتاه دنبال يه اسباب بازی ديگه خواهيد رفت. شنيدين ميگن دخترها از پسرهای مغرور خوششون مياد و ژسرها هم از دخترهای سر سنگين که هيچ کسيو تحويل نميگيرن؟ تکبر چيز خوبی نيست، ولی اين خيلی خوبه که آدم به دی خودش بها بده و اونو در اختيار هر کس و ناکسی قرار نده. من نميگم آدم خودشو بگيره و به هيچ کس محل نکنه، چون در اونصورت شايد در ابتدا بتونيد يک جذبه کاذب توليد کنيد ولی در نهايت شخصيت واقعی شماست که ادامه رابطتونو رقم ميزنه.  

۲. خیلی اوقات رابطه دو نفر در واقع یک مسابقه است، و هر کدوم از طرفین سعی میکنه که برنده این مسابقه باشه. تو این حالت دو نفر برای بدست آوردن قلب یکدیگر ممکنه خیلی تلاش هم بکنند و خیلی کارها هم برای هم انجام بدن، ولی باز هم در واقع دارند مسابقه میدهند. هر کدوم سعی میکنه دیگری رو عاشق خودش کنه. تو این وضعیت وقتی یکی از طرفین اظهار عشق میکنه، در واقع اعلام میکنه که "من بازی رو باختم" و بازی تموم میشه و برنده میره که با یکی دیگه مسابقه بده.

۳. حالا اگه فردی بعد از مدتی و از روی شناخت اظهار عشق کنه چی؟ يه نفر که شما رو مدتيه ميشناسه، يهو مياد به شما اظهار عشق ميکنه و يا برعکسش. به هزار و یک دلیل میزان علاقه طرفين به يکديگر در یک روستی میتونه با سرعتهای متفاوت رشد کنه، تو این حالت شما باید به طرفتون زمان بدین تا شاید اونهم علاقش به اندازه شما رشد کنه و بايد با کارهاتون و رفتارهاتون علاقتون رو نشون بدين و ببينين که عکس العمل طرف چيه. البته تضمینی وجود نداره، همونطور که تو پست قبلی گفتم، ممکنه همه کار رو درست انجام بدين و آخر سر علاقه بوجود نياد. اظهار عشق، علاقه بوجود نمیاره. ممکنه طرف شما رو فقط بعنوان يک دوست بخواد، اونهم يک دوست خوب. زمانيکه يکی از دو طرف اظهار عشق بکنه، ديگه اون دو نفر نميتونند دوست باقی بمونند. يا کسی که بهش اظهار عشق شده، آمادگی ورود به يه رابطه عاشقانه رو داره که در اونصورت بادا بادا مبارک بادا و با اينکه فاتحه اون دوستی خوندست. مثل تفنگی که يه تير بيشتر نداره، خطا بره کار تمومه، و اينکه اون تير رو چه وقتی بايد شکليک کرد کاريه که هنرمندی ميخواد.

/ 0 نظر / 11 بازدید